مقالات آموزشی و پرورشی با محوریت آموزش و پرورش

مــدرســـه - مقالات آموزشی و پرورشی
مقالات آموزشی و پروشی

آذر 1395
ش ی د س چ پ ج
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

آرشیو

موضوع بندی

 

سه‌شنبه 23 آبان‌ماه سال 1391
ریاضی مغز را به درد می‌آورد

دانشمندان از دانشگاه شیکاگو با استفاده از اسکن‌های مغزی دریافتند که موقع حل کردن مسائل بسیار سخت ریاضی در منطقه‌ای از مغز دردی به وجود می‌آید که مغز آن را تحمل می‌کند.

به گزارش ساینس نیوز، دانشمندان با کمال تعجب دریافتند فقط قسمتی از مغز که "‌مغز فعال"‌ نام دارد تنها با مواجه شدن با مسئله‌های ریاضی به کار می‌افتد و دانشمندان دریافتند ریاضی و مسئله‌های ریاضی دردناک نیست بلکه پیش‌بینی ریاضی دردناک است و منجر به اقدامات شیمیایی پیچیده‌ای در مغز می‌شود. 

بررسی‌ها نشان می‌دهد؛ ما در ساعت‌های اولیه کار بار ریاضی متوجه درد در مغز نمی‌‌شویم ولی بعد از چند ساعت متوجه می‌شویم سرمان درد می‌کند و احتیاج به استراحت داریم. 

ریاضی و مواجه شدن با ریاضی اضطراب در فرد را ناخود آگاه افزایش می‌دهد که خود مغز آن را به جسم ما ارسال می‌کند نمی‌‌شوند. 
نتایج نشان می‌دهند دانش‌آموزان برای حل تکلیف ریاضی خود در مرحله اول باید اضطراب را از خود دور کنند و علاقه خود را به آن درس نشان دهند و با کتاب ریاضی‌های خود و دوستانه گفت‌وگو کنند و معتقدند برای شرکت در آزمون‌های ریاضی افراد باید اضطراب‌ها و ترس‌های خود را از قبل در کاغذ نوشته و آنها را با گفت‌وگو با خود از بین ببرند و با دنبال کردن این راهکارها می‌توانند عملکرد بهتری داشته باشند.

***

ومطالب زیر:

خلاقیت 'بخشی از دیوانگی است' 

زیاد فکر کردن ممکن است یک نوع بیماری باشد.


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری

Powered by BlogSky.com

کپی از مطالب این سایت با ذکر منبع و نویسنده بلامانع است
عنـــاوین آخـــرین یـادداشـــت ها

به وبلاگ مدرسه خوش آمدید! دبیر هستم و در یکی از دبیرستانهای استان تهران تدریس می کنم. هدف از ایجاد این وبلاگ نوشتن و گردآوری مطالبی با محوریت آموزش و پرورش برای آگاهی بخشی به معلمان عزیز و اولیاء دانش آموزان است. مطالب این وبلاگ از منابع مختلف تهیه شده و برخی از مقالات هم توسط مدیر وبلاگ نوشته میشود. امیدوارم در صورت استفاده از منابع دیگران بتوانیم رسم امانت داری و اخلاق مداری را رعایت کنیم.

. ..