مقالات آموزشی و پرورشی با محوریت آموزش و پرورش

مــدرســـه - مقالات آموزشی و پرورشی
مقالات آموزشی و پروشی

آذر 1395
ش ی د س چ پ ج
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

آرشیو

موضوع بندی

 

کدام یک از خلفای راشدین بت پرستی نکرده بود؟

ابوبکر! عمر! عثمان! یا علی !؟

همه ما نحوه مسلمان شدن ابوبکر و عمر و عثمان را می دانیم. یعنی این آقایان قسمتی از عمر خود را به بت پرستی گذاراند (گرچه میگویند ممکن است ابوبکر هرگز بت پرستی نکرده باشد). و در بهترین زمان شکل گیری شخصیت انسان،  بت پرست بوده اند. و  زمانیکه پیامبر اسلام به پیامبری مبعوث شد مسلمان شدند. حالا سئوال این است که آیا همین که اسلام آوردند همه چیز  از ضمیر ناخودآگاه اینها پاک شد یا نه؟ پس مسئله توبه چه می شود؟

شکی نیست که هر چیزی که در ضمیر ما نفوذ کند هرگز پاک نخواهد شد و همچنین شکی نیست که خداوند توبه و بازگشت را پیش روی انسان قرار داده و خداند توبه پذیر است. اما سئوال این است که وقتی این افراد با فردی چون علی(ع) که هرگز سابقه بت پرستی نداشته و خصوصا تحت تربیت مستقیم پیامبر اسلام قرار گرفته و از کودکی در خانه آن حضرت بوده و شخصیتش از همان دوران طفولیت تحت تاثیر نورانیت پیامبر اسلام قرار گرفته، چه فرقی دارند؟

برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری

Powered by BlogSky.com

کپی از مطالب این سایت با ذکر منبع و نویسنده بلامانع است
عنـــاوین آخـــرین یـادداشـــت ها

به وبلاگ مدرسه خوش آمدید! دبیر هستم و در یکی از دبیرستانهای استان تهران تدریس می کنم. هدف از ایجاد این وبلاگ نوشتن و گردآوری مطالبی با محوریت آموزش و پرورش برای آگاهی بخشی به معلمان عزیز و اولیاء دانش آموزان است. مطالب این وبلاگ از منابع مختلف تهیه شده و برخی از مقالات هم توسط مدیر وبلاگ نوشته میشود. امیدوارم در صورت استفاده از منابع دیگران بتوانیم رسم امانت داری و اخلاق مداری را رعایت کنیم.

. ..